KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213013
nr 1221 3013
Lauritz Sörensen
(1882-1968), Danmark
Oljemålning, Marin, Signerad. Olja på duk, 51x71 cm
Lauritz Sørensen, dansk bildkonstnär född 1882, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:45:09
29/11 14:31:10
500 kr
30/11 15:51:39
Lauritz Sörensen
Läs mer om Lauritz Sörensen